Pakowarki

Pakowarki

Próżniowe pakowarki produktów spożywczych ograniczają  możliwość rozwoju mikroorganizmów, przez co chronią tym samym frakcje żywności jak np witaminy i tłuszcze oraz naturalne barwniki i aromaty. Pakowarki automatyczne sprawiają że hermetycznie zamknięte opakowania stanowią najlepszą ochronę produktów przed wysychaniem lub zanieczyszczeniem produktu. Istniejące na rynku wybrane modele pakowarek mogą być wyposażone również w funkcję pozwalającą na aplikację do opakowania gazów obojętnych MAP.  Specjaliści z branży spożywczej zalecają stosowanie system pakowania MAP szczególnie dla produktów o bardzo delikatnej strukturze lub w przypadku gdy istnieje zagrożenie rozwoju mikroflory beztlenowej w opakowaniu. Konstrukcja pakowarki zapewnia stosunkowo łatwe utrzymanie jej w odpowiednich warunkach higienicznych. Maszyny pakujące posiadają w wymaganych miejscahc gładkie powierzchnie, które są zaokrąglone a kształty bez ostrych krawędzi ułatiają zachowanie czystości. Pakowarki w większości są wykonane ze stali nierdzewnej o wysokiej jakości. Profesjonalne zapakowanie produktu możliwe jest tylko dzięki użyciu pakowarki próżniowej.

Maszyny i tunele pakujące


Tunele pakująceTunele pakujące paletyzujące są dobrze znanym oraz lubianym szczególnie przez firmy sposobem na zwiększenie zysków przy zminimalizowaniu kosztów. Kartoniarki wykonują pracę pracowników w znacznie niższym czasie i dużo bardziej precyzyjnie . Firmy które uważają pakowarki a także tunele pakujące oszczędzają czas a także zmniejszają koszty produkcji ze względu na to, że maszyny te zastępują pracowników w ich monotonnej jak również bardzo ciężkiej fizycznie pracy. Wówczas znaczne koszty powiązane z wynagrodzeniami dla siły roboczej są zminimalizowane i obejmują tylko dużo mniejsze opłaty za energię zużytą przez tunele pakujące. Wysoka wydajność tuneli przyspiesza proces pakowania jak również daje możliwość zwiększenia efektywności produkcji danej linii. Dzięki wytrzymałej technologii, pakowarki są wyjątkowo łatwe w obsłudze. Dodatkową zaletą maszyn pakujących jest funkcja wprowadzenia własnych ustawień dotyczących tego, w jaki sposób i w jakiego typu układzie kartoniarka pakuje puszki. Kartoniarki to urządzenia wydajne oraz bezawaryjne, potrzebne każdej fabryce! Maszyny pakujące to doskonałe rozwiązanie zapewniające obniżenie kosztów produkcji przy jednoczesnym powiększeniu prędkości kartonowania.

Kartoniarki stosowane w produkcji przemysłowej

KartoniarkiKartoniarki -to automatyczne maszyny kartonujące stosowane w produkcji. Możliwość integracji lini produkcyjnych z pionowymi maszynami pakującymi pozwala osiągnoąć zaskakujące rezultaty. Zastosowanie najnowszych technologii z rotacyjnym podawaniem kartonów sprawia że wydajność kartoniarki dochodzi do ponad 200 szt/minutę. Precyzyjne kontrolowanie pozycjonowania w trakcie procesu pakowania przy zastosowaniu krzywki elektronicznej oraz bardzo szybkiego sterownika PLC zwiększa niezawodność kartoniarek. Obsługa maszyny pakującej jest łatwa a kontrola procesu odbywa się poprzez przyjazny dla użytkownika kolorowy ekran dotykowy. Kartoniarki DimacKartoniarki dają możliwość scentralizowane sterowania nimi z jednego panela kontrolującego całą linię produkcyjną. Maszyna kartonująca wyposażona jest w automatyczny magazyn kartonów przeznaczony do ciągłego podawania opakowań co gwarantuje ciągłą pracę przez okres 50 minuy, do ponownego załadowania opakowań do zasobnika kartoniarki. Kartoniarki to równierz maszyny produkujące i składające kartony. Liczba opakowań kartonowych, które może produkować urządzenie to przeciętnie od40 do 80 pudełek na każdy stempel zamontowany w maszynie. Kartoniarka często daje możliwość formowania wielu różnego typu opakowań  lub pudełek kartonowych na jednej maszynie.

Pakowarki
9 10 na podstawie 24 głosów 34